Evden Kaçış Oyunu: İpucu Evi

 http://www.ipucuevi.com/

7. Evden Kaçış Oyunumuz: İpucu Evi

Gitmek istediğimiz bir sürü oyun varken, İpucu Evi'ni öne almamızın nedeni çıkma oranının düşük olmasıydı. Evden çıkma oranının neden düşük olduğunu oyuna girince anladık.
Oyun başlangıcı ile bitişi arasında hiç bağlantı yok. Hikaye bütünlüğü sağlanmamış. Oyunda sevdiğimiz bir tane bulmaca vardı, o bulmaca için de şifreyi çözen nadir ekiplerden olduğumuzu söylediler. Genellikle o şifreyi söylüyorlarmış. Yani oyun zorlu bulmacaları olan bir oyun değil. 
Oyunu materyali toplama ve doğru birleştirme olarak düşünebiliriz. Böyle bir oyun ilginizi çekiyorsa İpucu Evi'ne gidin. Biz beceremedik ve sevmedik bu işi. 
Oyun içinde teknik aksamalar da oldu.
Oyun bir yana, bir evden ilk kez oyun sonrası "Hadi gidin artık" tepkisi aldık. Bu oyundan/evden sonra bir süre rezervasyon yaptırmadık, neyse sonra hemen toparlandık. (:

Oyun Puan Tablosu:


Materyal toplamanın oyun genel mantığı olduğu İpucu Evi'ne rezervasyon yaptırmak için: http://www.ipucuevi.com/

*Yorum yapılan tüm evler için buraya bir tık.

 https://www.facebook.com/ipucuevi/photos/pb.918518581513732.-2207520000.1429688605./974875382544718/?type=1&theater
Evet, 4 kişi oynadık.

2 yorum:

 1. Ben henuz gitmedim ama okudugum yorumlar hiç hoş değil bileti aldım ama lütfen biraz bilgi verin yani mesela odalar karanlikmi şifreler kolaymi korkunç mu ? Lütfen

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Oyun, korku temalı değil; zaten bir korku temalı oyunlara gitmiyoruz. Şifreler zor değil, materyal bulma hedefli bir oyun.
   Biz yaklaşık bir sene önce gittik, oyun içi değişmiş olabilir tabii.
   Başka bilgi vermek istemem, spoiler oyunun tüm havasını bozar. (:
   İyi eğlenceler,

   Sil