Evden Kaçış Oyunu: Clues

 http://www.cluesistanbul.com/

12. Evden Kaçış Oyunumuz: Clues 

Bu kadar evin içinde bir anda karar verip gitmemizi sağlayan şey: eğlence anlayışına güvendiğimiz bir ekibin önerdiği evlerden biri olmasıydı. 
Clues, daha eve girmeden, girişiyle sizi tavlıyor. Kategorisi korku değil, ama özellikle ışık ve ses ile gerilim yaratabiliyor. Bize verilen bu gerilim hem oyunun içine girmemezi sağlıyor, hem de bulmacaları çözerken kontollü olmaya itiyor. 
Bulmacalar açısından oldukça basit. Hatta sevmediğimiz şekilde "Kaç tane?" sorusunun cevabı bulmacalar çoktu. Şifreler, bağlantısız birleştiriyordu.
Dekor ve odalar için çok uğraştıkları kesin. Spoiler olmasın diye yazamayacağım bir bölüm çok iyi düşünülmüş, bakın ekip olarak 12., bireyselde 13. oyunum. Çok iyi diyorsam, iyidir. (:
Biz evden sadece bulmaca ve dekor değil, hikaye bütünlüğü de bekliyoruz. Oyunlardan puan kırmamızın nedeni genelde bu oluyor. Bir hikaye ile başlayan oyun başka bir hikaye ile bitiyor. Şifre olsun diye başka bir kitap ekliyorlar, ancak Clues böyle değildi. Oyundan çıkar çıkmaz kötü bulduğumuz, ancak konuştukça birleştirdiğimiz şahane bir durum ile karşılaştık. Tesadüfse de, olsun, bizi yakaladı.
Ve finali daha iyi olabilirdi.

Oyun Puan Tablomuz:


Çilek sokaktaki Clues'a rezervasyon yaptırmak için: http://www.kuzgunevdenkacis.com/

*Yorum yapılan tüm evler için buraya bir tık.

 http://www.kuzgunevdenkacis.com/

0 yorum:

Yorum Gönderme