Son Oda Evden Kaçış Oyunları Puan ve Yorumları

Evden Kaçış Oyunları Yorum ve Puanlarımız

 https://www.facebook.com/SonOdaEkibi

1.  9,4/10 puan Quest İstanbul  Bahariye, Kadıköy, İstanbul

2. 8,1/10 puan Kusursuz Kaçış Kuşdili, Kadıköy, İstanbul

3.  8,0/10 puan Maze Up Sıraselviler, Taksim, Beyoğlu, İstanbul

4.  7,8/10 puan Defuse The Bomb Bahariye, Kadıköy, İstanbul

5.  7,6/10 puan Apartmind   Barbaros, Beşiktaş, İstanbul

6.  7,6/10 puan Anahtar Oda Ihlamurdere, Beşiktaş, İstanbul

7.  7,4/10 puan Excape   Tomtom, Taksim, Beyoğlu, İstanbul

8.  7,3/10 puan Panic House  Osmanağa, Kadıköy, İstanbul

9.  7,3/10 puan Patronn Kuşdili, Kadıköy, İstanbul


10.  7,2/10 puan Tuzak - Büyük Soygun   Osmanağa, Kadıköy, İstanbul

11.  7,1/10 puan Clues   Kuşdili, Kadıköy, İstanbul

12.  7,0/10 puan Kadıköy Tımarhanesi  Hasırcıbaşı, Kadıköy, İstanbul

13. 7,0/10 puan Görev.in  Hasırcıbaşı, Kadıköy, İstanbul

14. 7,0/10 puan Maze Up Kayıp Saatçi Sıraselviler, Beyoğlu, İstanbul 

15. 6,8/10 puan Daire 35  Alsancak, İzmir 

16. 6,7/10 puan Escape 34  Bahariye, Kadıköy, İstanbul

17. 6,3/10 puan Escape İstanbul, Kuşdili, Kadıköy, İstanbul

18. 6,3/10 puan The Room Bahariye, Kadıköy, İstanbul

19. 6,0/10 puan Altın Kelepçe Beşiktaş, İstanbul

20. 5,3/10 puan Crypt Locked Osmanağa, Kadıköy, İstanbul

21. 4,2/10 puan İpucu Evi  Hasırcıbaşı, Kadıköy, İstanbul

10 yorum:

 1. Ortaköy korku evi, gittiğimiz 8. kaçış oyunuydu. Bir tek ilk oyunumuzda kacamamistik, diğerlerinin hepsi başarı ile sonuçlanmıştı. Ortaköy korku evinde ise bir türlü konsantre olamadık, evde oyun için kullanılan fenerler bozuktu, video izlememiz gereken dvd çalışmıyordu, oyunlar düzgün hazırlanamamisti, surekli şifreler tamam ben size şifreyi söyliyim o zaman denilerek dışarıdan geliyordu, bu da insanı demorolize eden ve oyundan kopmasını sağlayan unsurlardı. Ayrıca korku evi konseptinde olmasına rağmen dıştan gelen hafif bir müzik haricinde herhangi bir unsur yoktu, kurgu çok badit kalmıştı, analitik ve mantığa dayali hiçbir oyun yoktu. Artık o kadar gerildik ki artipes edip oyunu bıraktık. Yöneticinin hışımla odaya kabadayı gibi girerek ahkam kesmesi ve tartışma çıkartması da cabası oldu, hiç kimseye tavsiye etmeyeceğim en kötü kaçış oyunlarından biriydi.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Çok talihsiz bir oyun geçirmişsiniz. İyi ki ilk eviniz değildi, yoksa oynamaya devam etmezdiniz.
   Hele ki aksyion oyunları aksamayı hiç kabul etmiyor, haklısınız.
   Bazen ekiplerin başına da o günlük aksilikler gelebiliyor: Bizim çok beğendiğimiz bir evde, arkadaşlarımız oynarken, bir sistem bozulmuş, evin sahipleri eve girip 10 dk düzeltmeye çalışmış. Bizim oyunumuzda ufak bir aksama hariç bir sorun olmamıştı.
   Bu yazdıklarınızı mutlaka dikkate alacağız. Teşekkürler. (:

   Sil
  2. Merhaba, ortaköy korkuevini oynamış biri olarak yukarıda ki yorumun çok acımasızca ve haksız oldugunu düşünüyorum. Bir çok korku oyununun aksine çokk güzel tasarlanmış aksiyonlar var. Gidin oynayın ve eglenin :)

   Sil
 2. Ortaköy Korkuevi Ekibi;
  Oyunun birinci dakikasından son anına kadar sorun bulmaya çalışıp sürekli şikayet eden bu şahsın art niyetli olduğunu düşündüğümüz için dikkate almıyoruz ve alınmamasını umuyoruz.
  (oyunun bir saatlik videosunu aksi iddia edilirse youtube'da paylaşabiliriz.)

  YanıtlayınSil
 3. Merhaba, ortaköy korkuevine girip oynayanlardan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, hem bulmacaları, hem dekoru, hem de korku atmosferiyle beni en çok etkileyen kaçış oyunuydu. Bu tür oyunlarda gerçekten el becerisi ve hızlı düşünme çok önemli. Kilitleri açarken, dvd'yi çalıştırırken veya fener kullanırken oyuncuların kendisi de becerikli davranamayabilir. Bundan kaynaklanan hataları da oyun yöneticisine atmamak en doğrusu olur diye düşünüyorum. Biz de kilitleri açmayı becerememiştik, baya uğraştık, ama oyun yöneticileri de gerekli yardımı gereken yerlerde yaptı. Ayrıca, korku evinde hiçbir yerde görmediğim görsel efektler, ancak filmlerde bulabileceğimiz cinsten ses ve görüntü efektleri vardı. Nasıl yapmışlar diye hayrete düştük, spoiler olmasın diye detayını burada yazmak istemiyorum. Kısacası, çok beğendiğim ve diğerleriyle kıyasladığımda kalitesini çok yüksek bulduğum bir oyundu. Emeği geçenlerin
  ellerine sağlık!

  YanıtlayınSil
 4. Ortaköy Korkuevinin ilk gruplarından biriydik. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bahsettiğimiz oyun evi Ortaköy'de 3 katlı, eski bir konak. Bir kere sırf bu özelliğile bile ilk etapta büyük fark yaratıyor atmoster açısından. Yukarıdaki yorumda oyunun hiç analitik zeka gerektirmediğini okuyunca ilk tepkim gülmek oldu açıkçası. İlk giriş yapılan andan itibaren, son odaya kadar analitik zeka kullanımı ihtiyacı artarak devam ediyor. Bu korkuevi benim gittiğim ilk korku eviydi ve diğer korku evlerini deneme kararımı da bu korkuevini ziyaretimden sonra verdim. Çok güzel ve ürkütücü bir saat geçirdik, tavsiye ederim.

  YanıtlayınSil
 5. Merhaba Kadıköy de olan GateOFF'a gittim ben ve çok eğlendim.Bulmaca,gerilim,fiziksel aksiyon hepsi mevcut bu oyunda. Bence denemelisiniz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Yaz döneminde ara vermiş olsak da, Kadıköy'deki evler bizim için öncelikli. Listemize de aldık.
   Teşekkürler,

   Sil
 6. Evden Kaçış Oyunları yerini KORKU EVLERİNE bırakıyor olması üzücü. Gerilim ve Aksiyon şart ama korku işin felsefesine aykırı...

  YanıtlayınSil
 7. Konya'da ki tüm korku evlerini denedik, atladığımız korku evi var mı bilmiyorum ama toplam 4 tane korku evini ziyaret ettik, en beğendiğimiz Cinnet Korku Evi oldu, yeni açılmasına rağmen çok güzel bulduk. 4 kattan oluşan bir oyun ve bu 4 kat arasında inip çıkarken hiç merdiven kullanmadık hep özel parkurlar , mekanizmalar ile üst-alt katlara indik-çıktık tavsiye ederim. www.konyadakorkuevi.com

  YanıtlayınSil