Perşembe, Şubat 16, 2017

Çantada #SıfırÇöp: Su Şişeni Katla, Çantana At

Perşembe, Şubat 16, 2017

Sıfır Çöp mevzusunda derine indikçe daha çok eğlenmeye başladım. Görüyorum ki, daha sağlıklı, doğayla dost ve kişiselleştirilebilen ürünlerin kullanımı her geçen gün artıyor. Bu ürünler hediye veriliyor. Yeni markalar çıkıyor. Şahane!
Parkta, bahçede, sokakta, ofiste ve kahvecide yanımda olan termos bardak örneklerini paylaşmıştımŞimdi biraz da yanınızda taşıyabileceğiniz su şişelerini örneklendirmek istedim.
Benim meyve suyu şişem
Önden not: Yeni bir su şişesi/matarası alma zorunda değilsiniz. Pet su şişenizi de kullanabilirsiniz, bu da sizi yeteri kadar tatlı yapar. Eğer kişiselleştirmek isterseniz diye bu örnekleri buldum

Sıfır Çöp Adım 8: Su Şişeni Katla, Çantana At

Bir pet şişe doğada yaklaşık 500 yılda yok oluyor. Mavi kapakları tekerlekli sandalye için toplayıp şişenin kendisini terk edip gitmeniz doğanın 500 yılına mal oluyor. Boşken katlanan ya da çantanızın içindeki diğer eşyalar gibi yassı olan, bu nedenle de az yer kaplayan su şişelerinden edinip sürekli yeni şişe almak, dolayısıyla da atmak zorunda kalmazsınız. Boş şişeyi katlayın, çantanıza atın.
Ben su yerine, evde yaptığımız meyve sularını ve ayranı taşımak için kullanıyorum; çünkü ambalajlı ürün tüketmiyorum.

Katlanır Şişelere Birkaç Örnek:

MemoBottle Su Şişesi
Hydaway Su Şişesi
Suco Su Şişesi
Tchibo Su Şişesi
Katlanır Su Şişesi
Silikon su şişesi

Çok basit

  • Kendine bir katlanır su şişesi al ve yanında taşı. Suyun bittikçe ister doldur, istersen katla çantana at. 500 yıl geri dönüşmeyen pet şişelerden kurtul. 

0 yorum:

Yorum Gönder