Pazartesi, Nisan 11, 2016

Deri Bakımı Nasıl Olmalı?

Pazartesi, Nisan 11, 2016

Geçtiğimiz Nisan ayında basit notlar halinde hazırladığım Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır? yazısı bir anda Top 10 listesine birinci sıradan girip tüm yıl kalınca vatandaşın deri tutkusunu anlamış oldum.
Gerçek deriyi kullanarak tasarladığımız çanta, cüzdan ve tablet kılıflarını kendimize ve dostlarımıza yapmanın bir adım ötesine taşıyarak Atölye Feri markası altında satmaya başlayalı bir yıldan fazla zaman oldu. Hobi olarak başladığımız bu işe artık mesai harcar olduk. Sabah kalktığımda kurumsal iş mailim ile birlikte mutlaka Atölye Feri mailimi de kontrol eder hale geldim.
 Atölye Feri gerçek deri el çantası
Göz bebeğimsin ^^
Bu süreçte deri ile ilgili çok soru geliyor. En çok sorulan sorulardan bir tanesi de "Deri nasıl korunur?/Deri bakımı nasıl olur?" Bildiğimiz cevapları maddeledik, yetmedi yine bu işin ustalarına sorduk:

Deri Bakımı Nasıl Olmalı?

 Atölye Feri gerçek deri evrak çantası
Atölye Feri gerçek deri evrak çantası
  • Deri ceketiniz lekelenirse, yumuşak bir bezle öncelikle kuru, yeterli olmadıysa biraz ıslatarak temizleyebilirsiniz. Leke bu yöntemlerle çıkmayacak kadar inatçıysa biraz arap sabunu kullanabilirsiniz. Hala daha çıkmadıysa kuru temizlemeye götürmenizi öneririm.
  • Kışlıklarınızı kaldırırken, derilerinizi az miktarda vazelini bir tüysüz kumaşa sürerek, bastırmadan ve iyice yedirerek temizleyebilir, hava geçiren bir kılıfta rahatça kaldırabilirsiniz. Yün kıyafetler gibi naftalinle saklanmasına gerek yoktur.
  • Yalnızca kullanımdan kaldırırken değil; ara sıra vazelini tüysüz bir kumaş yardımıyla iyice yedirmenizi öneririz. Aksi halde kuruyarak, pul pul dökülebilir. 
  • Siyah deri ceketiniz orijinalinde siyah değil, biliyorsunuz. Kullanıma bağlı yıpranarak rengi açılabilir. Ayakkabı boyası bu durumlarda geçici bir çözüm olur. Kalıcı bir çözüm için, deri boyayan yerlere götürebilirsiniz.
  • Size bir tüyo: deriye şekli, ıslatarak veriyoruz. Deri ceketiniz, ayakkabınız yağmur gibi nedenlerle ıslandıysa ceketinizi güzel kalıbı olan bir askıya asın (ayakkabınızı güzel bir kalıba sokun) ve oda sıcaklığında kurumaya bırakın.
Aklıma bir çırpıda gelenler bunlar. Bunlar dışında sorularınız varsa atolyeferi@gmail.com 'dan veya yorumlardan bize ulaşın. Bildiğimiz sorulardan başlarız; bilmediklerimizi bi' büyüğe danışır, hep birlikte öğrenmiş oluruz.

Sevgiler,
Utku

Atölye Feri Instagram hesabı için: https://www.instagram.com/atolyeferi/
Atölye Feri Facebook hesabı için: https://www.facebook.com/atolyeferi


 Deri Hakkında Bilgiler

0 yorum:

Yorum Gönder