Cumartesi, Mayıs 16, 2015

Beylerbeyi İskelesi'nde Şerif Via Balık Restaurant

Cumartesi, Mayıs 16, 2015

Utku, bu hafta sonu şurada, şu fiyata, şunlarla bir meyhane gitmek istiyoruz. Nereye gidelim? gibi sorular aldıkça listeme daha da gurur duyuyorum. Evet.

Beylerbeyi İskelesi'nde Şerif Via Balık Restaurant

İstanbul'da yüzlerce meyhane var. Tabi ki hepsinin menüsü için emek veriliyor; ancak bazıları sadece reklam harikası.
Bu kez, fiyat/performansı oldukça yüksek bir yeri paylaşacağım: Şerif Via Balık Restaurant
Görsel yine Ahmet Coka'dan, o da olmasa...
Beylerbeyi İskelesi'nin karşısında sıralı balıkçılardan birisi Şerif Via Balık Restaurant. Hafif bir müzikle yemek yiyip sohbet edebiliyorsunuz. Masalar iç içe değil. Kız kıza oturmaktan da rahatsız olmuyorsunuz. En sevdiğim!
Neredeyse tüm mezeleri ve birkaç ara sıcak tadıp üzerine bir de ana yemek alıp, bir de üzerine meyve ile kapatmamıza rağmen, diğer meyhanelerde verdiğimiz hesabın yarısını verdik
Ayrıca favası(9/10) şahaneydi. Yediğim en iyi fava koltuğuna bile oturabilir. Girit ezmesini(7/10) de beğendik, tavsiye ederiz. 
Şerif Via Balık RestaurantŞerif Via Balık Restaurant
Beylerbeyi'nde çok meyhaneye gittim. Hatta daha önce İnciraltı Meyhanesi hakkında şuraya bi' şeyler yazmıştım. Beylerbeyi'nde dünyanın sayılı manzaralarından biri var ve meyhane/restoranlar genellikle deniz kıyısında. Oldukça güzel bir akşam yaşatıyorlar. Ancak manzarasına güvenip ortalama mezeler ve efendim ile başlayıp hadi git artık'a varan hizmet ile çoğu sınıfta kalıyor.

Bu açıdan Şerif Via Balık Restaurant'ı tavsiye ederim.

Şerif Via Balık Restaurant: http://www.viabalikrestaurant.com/


0 yorum:

Yorum Gönderme