Pazar, Nisan 26, 2015

Bahçede Rakılı Sohbetler: Çukurcuma'da Bahar

Pazar, Nisan 26, 2015

Bahçede Rakılı Sohbetler: Çukurcuma'da Bahar

Bahar geldi, hoş geldi. 

Zar zor geldiği için bahar konusunda mutlu olmak konusunda hala emin değiliz. Mini mini çiçekli elbiselerimi, el boyaması tişörtlerimi (bu tişörtlerimden önümüzdeki günlerde bahsedeceğim) gün yüzüne çıkardığım gibi, kürklü montlarımı da henüz kaldırmadım. 
El boyaması tişörtlerimden birinin üstüne kürklü montlarımdan birini giydiğim "Ayy sıcaklarsam montumu çıkarırım" dediğim günlerden birinde önce bir evden daha kaçtık, sonra Beyoğlu'na kadar gitmişken, bu kez Cuma meyhanesi olarak Çukurcuma'da Bahar'ı tercih ettik.
Çukurcuma'da Bahar
Fotoğraf Zomato'dan, teşekkürler sayın kullanıcı
Çukurcuma'da Bahar önce ismiyle, ardından bahçesinde çekilmiş fotoğraflarıyla tavladı bizi. Bahar gelmişken bahçede kadeh tokuşturalım dedik. 
Günlerin uzaması ile erkenden bahçeye kurulduk; rakımızı, şarabımızı açtırdık. Zengin meze menüsünden maş fasulyesi(9/10), levrek marin(8/10), fava (İstanbul'da yediğim en iyi ikinci fava(9/10)), patlıcan borani(9/10), yoğurtlu kabak (8/10) tercih ettik. Meze faslı uzun sürer ya, biz kısa kestik, öyle lezzetliydiler ki, bir baktık hepsini bitirmişiz. İkinci parti meze aldık. 
Çukurcuma'da BaharÇukurcuma'da Bahar

Çukurcuma'da BaharÇukurcuma'da Bahar
Ara sıcak olarak yaprak ciğer(7/10), beğendili ahtapot(8/10), kalamar ızgara (9/10). Kalamar ızgara nefisti, daha önce hiç denememiş olmamız çok talihsiz.
Çukurcuma'da BaharÇukurcuma'da BaharÇukurcuma'da Bahar
Belli ki, Çukurcuma'da Bahar'ın meze menüsü ince ince düşünülerek hazırlanmış. Ancak bence bu meyhanenin en güzel yanı bahçesi. Bu bahçede rakılı sohbetleri çok seveceksiniz.

Çukurcuma'da Bahar: http://www.cukurcumadabahar.com/0 yorum:

Yorum Gönderme