Çarşamba, Şubat 25, 2015

Muhteşem Diyetimin Adını Buldum: Snob Diyeti

Çarşamba, Şubat 25, 2015

Eureka! Muhteşem diyetimin adını buldum: Snob Diyeti. Türkçe'ye Şımarık Kız Diyeti olarak geçmiş. İsmini duyunca rahatsız oldum tabi, ancak biraz inceleyince yıllardır yaptığım diyetin tam olarak bu olduğunu fark ettim.
Snob Diyeti.
Diyet herhangi bir şeyi yemeği çok istiyorsanız, daha kalitelisini yemek üzerine kurulmuş. Örneğin daha kolay bulunabilmesinden dolayı, kakao yerine yağ oranının arttırıldığı çikolataları yemektense, süt ve kakao oranı daha yüksek çikolata yemekten bahsediyorlar. Süt ve kakao oranı yüksek çikolatalar daha pahalı olduğu için şımarık kız diyeti denildiği aşikar. Şımarık kız olmanız için zengin olmanıza gerek yok tabii ki, hazır yoğurt yerine, ev yoğurdu yiyin mesela. 
Canınız burger istediyse, çağrı merkezi çalışanlarının zor koşullarda çalıştırıldığı (Sipariş yok, destek var!yüzlerce şubesi olan burgercilerden almaktansa, İstanbul'da trend halinde yayılan nefis burgercilerden alın. Gidin, yiyin, etin hakkını verin. Limonata içecekseniz, en iyisini için; çay içecekseniz de. Birini sevecekseniz, sevin, ya işte napalım, demeyin. 
Tülin Şahin'in neşeli anlatımıyla şu videonun da linkini vermek isterim. İzlerken, evet, dedim, evet ben buyum, çok şımarığım, evet.

Daha evvel şu yazımda, her şeyi / kaliteli /şımarıkça yiyerek, yıllar geçtikçe zayıfladığımı yazmıştım. Hatırlatmak isterim. 

-Şımarık Kız xoxo

0 yorum:

Yorum Gönderme