Çarşamba, Aralık 10, 2014

Kendi Aramızda Kutladığımız Dünya Rakı Haftası'nda İnciraltı Meyhanesi

Çarşamba, Aralık 10, 2014

Kendi Aramızda Kutladığımız Dünya Rakı Haftası'nda İnciraltı MeyhanesiKendi aramızda kutladığımız Dünya Rakı Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu hafta sonu nereye gitsek yazışmalarımızın başladığı şu iş gününde daha önce gittiğim ve Mekanist.comda da paylaştığım İnciraltı Meyhanesi hakkında birkaç cümle yazmak istedim:


İnciraltı Meyhanesi’ne girer girmez; meyhanenin arkasındaki yazın açtıkları taş bahçede, usul usul çalan şarkılar, her masadan ayrı ayrı yükselen sesler, yormayan, tatlı ışığı anlamak için etrafınıza bakacaksınız. Henüz yemeğe/içmeye başlamadan daha önce gelmediğiniz üzüleceksiniz. Diğer masalarda oturanlar sanki dekor olarak konulmuş, bahçenin bir parçası gibi. Kadehlere giydirilen danteller çok tatlı, ama kadehleri tokuşturduğumuzda, kulaklarımız rakı içtiğimizi anlamadı, biz de çıkarttık. Her ne kadar balık+et meyhanesi gibi görünse de, bana daha ziyade et meyhanesi gibi geldi. Balığın olduğu masada dolu dolu ot ve deniz ürünleri mezeleri olması gerektiğini düşünürüm. Her ne kadar bu açıdan biraz zayıf bulsam da, şevketibostana bayıldım(Puanım 8/10).
İstanbul'da Bir Egeli: şevketibostan
Kavurması, uykuluğu, pirzolası ile etleri daha lezzetliydi (İstanbul’da yediğim en iyi uykuluklardandı; ama Balıkesir’de çok çok daha iyilerini yediğim için puanım 7/10). 

Bahar ayında gittiğim için bahçenin keyfini çıkardık, belki kış için de bir planları vardır. Çünkü bahçenin dört tarafı kapalı. Isıtılması zor değildir diye düşünüyorum.
***
Beylerbeyi deniz kenarında bu sıcak ama havalı meyhaneye gitmenizi öneriyorum.

 Meyhaneler

0 yorum:

Yorum Gönderme